Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Share

Rodzinny wyjazd z dziećmi to nie lada wyzwanie. Zanim zaplanujemy nasz urlop, warto dokładnie sprawdzić miejsce, do którego chcemy się udać, aby po przyjeździe na miejsc, nie spotkała nas przykra niespodzianka.

Szukając miejsca na wypoczynek z dziećmi, zawsze sprawdzam, czy hotel jest „przyjazny rodzinie”. Pod tym pojęciem kryje się kilka istotnych szczegółów, które finalnie zaważają na moim wyborze. Tak też było tym razem, kiedy planowaliśmy wyjazd na ferie w góry, polskie góry.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Pojęcie dość ogólne, ale jakże ważne. Ważne zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy urlop w Polsce, kiedy pogoda może okazać się nie taka, jakiej byśmy oczekiwali.
Sprawdźcie zatem, czy w hotelu jest plac zabaw dla dzieci, zarówno zewnętrzny, jak i w przypadku braku pogody, ten wewnętrzny.
Dla moich dziewczyn wyjątkowo istotny jest też basen, bo uwielbiają pluskanie się w wodzie. Potrafią siedzieć w nim godzinami, aż całe się pomarszczą ;)
Hotel nastawiony na rodziny, zagwarantuje nam również mnóstwo innych atrakcji, takich jak: teatrzyki, występy magika itd. W dzisiejszych czasach staje się to standardem, a dla dzieciaków jest to dodatkowa, rewelacyjna atrakcja.

ANIMACJE I OPIEKA NAD DZIEĆMI

Podczas każdego wyjazdu, chcemy z mężem mieć też czas dla siebie. Planując wyjazd na deskę, chcielibyśmy też wspólnie pojeździć na stoku. O ile moja starsza córka chodzi do szkółki narciarskiej i swój czas ma już zagospodarowany, to młodsza Ina w tym czasie potrzebuje opieki. Dlatego szukając hotelu, zawsze sprawdzam, czy w swojej ofercie posiadają animacje dla dzieci i opiekunkę. Jest to dla nas rewelacyjna opcja. Zostawiamy dziewczyny na kulkach pod opieką animatorki. One mają zagwarantowane różne atrakcje, a my w tym czasie możemy iść na romantyczną kolację, saunę lub po prostu wspólnie udać się na stok.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE POKOI

Kiedy jedziemy na urlop z małymi dziećmi, warto sprawdzić, czy hotel posiada dodatkowe wyposażenie dla dzieci: łóżeczko, nocnik, wanienka, nawilżacz powietrza, zabezpieczenia do kontaktów itd.
Każdy nasz rodzinny wypad wygląda tak, jakbyśmy wyjeżdżali przynajmniej na rok: stosy walizek, tony ciuchów i zabawek, dlatego targanie ze sobą kolejnych gratów, uważam za bezsensowne.

MENU DLA DZIECI

Jeżeli wykupujecie opcję z posiłkami, warto też sprawdzić, czy hotel dysponuje menu dla dzieci. Moje dwa smrody mają wyjątkowo wysublimowane podniebienie i bez ich ulubionego makaronu, naleśników, parówek i płatków, ani rusz ;)

PROGRAMY W TV

W sumie błaha sprawa, bo na urlop z pewnością nie jedziemy po to, aby oglądać TV, ale kiedy do wieczornego kakałka, moje dziewczyny nie mogą obejrzeć ulubionych bajek na Mini Mini +, to wtedy zaczynają się schody. Oczywiście w takich sytuacjach pomocny jest tablet z bajkami, ale to nie to samo. Niestety zapewnienie odpowiednich programów TV dla dzieci w hotelach, uważam aktualnie za największy problem. Odwiedzając wiele polskich hoteli przyjaznych rodzinom, tylko w kilku oferta kanałów była odpowiednia. W reszcie oprócz TVN ABC, które jest ubogie, nic innego nie byli w stanie zaoferować dla dzieci.

ATRAKCJE W POBLIŻU

O ile nie leżymy na plaży w Grecji i całymi dniami nie wygrzewamy się na słońcu, lub pluskami w basenie, warto sprawdzić, jakie atrakcje są w pobliżu naszego hotelu lub miasteczka, aby jak najbardziej zróżnicować wolny czas dla dzieciaków.

Latem sprawa jest ułatwiona, bo moje dziewczyny zdecydowanie wolą zabawy w wodzie niż piesze wycieczki, zimą natomiast dobrze, aby w pobliżu był stok. To tzw „w pobliżu”, dosłownie brzmi „po drugiej stronie ulicy”. Pakowanie dzieciaków i sprzętu do auta i jechanie na oddalony stok, jest dla mnie kompletną stratą czasu.

Kiedy pod koniec zeszłego roku, planowaliśmy nasz zimowy urlop w górach, chciałam jechać w jakieś nowe miejsce. Zaczęłam szukać ofert, kierując się powyższym kluczem, ale jak się okazało, mimo ogromnej liczby hoteli, zawsze czegoś brakowało. Stanęło zatem ponownie na Nosalowym Dworze,  hotelu, który odwiedzamy rok rocznie, od pięciu lat i nigdy nas nie zawiódł. Jest to dla nas idealne i sprawdzone miejsce do wypoczynku, dlatego za rok, oszczędzę sobie trudu, i od razu zarezerwuję nasz Nosal :)

Do tego oddalona rzut beretem Szkoła narciarska i snowboardowa Strama jest tak rewelacyjna, a instruktorzy profesjonalni i świetnie współpracujący z dzieciakami, że nic więcej nam do szczęścia nie było potrzebne. Lena po tygodniowym kursie okazała się królową stoku i już się dopytuje o przyszłoroczne zajęcia i kolejne odznaki Misia Stramusia :)

Wybierając hotel na wyjazd z dziećmi, musimy brać po uwagę wiele czynników. Bardziej przyziemny to oczywiście nasz budżet. Nosalowy Dwór pod tym względem jest również bardzo konkurencyjny, bo proponuje pakiety feryjne, w bardzo rozsądnych cenach. Pamiętajcie zatem, że wybierając hotel bez atrakcji dla dzieciaków, takich jak basen czy fajny wewnętrzny plac zabaw, musicie doliczyć dodatkowe koszty, bo z pewnością czeka Was wyprawa w takowe miejsca, tyle że płatne i do innego obiektu.

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?

Jak wybrać najlepszy hotel na urlop z dziećmi?