5 sposobów, jak świętować Walentynki z dziećmi

Share

Czas spędzony ze swoim partnerem, chłopakiem, mężem (jak zwał, tak zwał) PRZED dziećmi, jest delikatnie ujmując, dużo intensywniejszy. Wtedy jest czas na wszystko…na kino, na spacery, na kolację poza domem i kilka innych rzeczy (a przynajmniej tego czasu jest znacząco więcej) :) Nie będę czarować, PO dzieciach, sytuacja trochę się zmienia. W nasze życie w dużym stopniu wchodzi rutyna, a wiele kwestii uzależniamy od nich właśnie (jeśli się mylę, to mnie poprawcie). No ale niestety, takie są moje odczucia…Nie żebym narzekała, czy żałowała, że mam dzieci, bo tak nie jest, ale przyznam szczerze, że czasami brakuje mi tego wytchnienia i czasu wyłącznie dla siebie.

Walentynki - święto, które ma równie dużo zwolenników jak i przeciwników, jest chyba dobrą okazją do tego, żeby pocelebrować trochę wspólnych chwil z partnerem, nawet, jeżeli w pokoju obok śpią dzieci. A co zrobić, żeby wieczór był udany i jak zaplanować wspólny czas? Poniżej znajdziecie kilka sugestii:

ROMANTYCZNA KOLACJA
Przygotujcie na wieczór coś wyjątkowego. Nie tradycyjny polski schabowy z mizerią i ziemniakami, ale coś bardziej wyszukanego. Może warto tego wieczoru przygotować jakieś danie z naturalnych afrodyzjaków? Np. ostryg, kakao, orzechów brazylijskich czy brązowego ryżu. Możecie też zamówić wcześniej coś na wynos, jeżeli marzy się Wam kolacja na mieście, której niestety nie uda się zrealizować.

ZAANGAŻUJCIE W PRZYGOTOWANIA DZIECI
Jeżeli Wasze dzieci są wystarczająco duże, możecie je zaangażować w przygotowanie takiej kolacji. Wspólne gotowanie jest dla maluchów dużą frajdą, a Wy macie problem z głowy, co z nimi zrobić w czasie pichcenia. Dzieci też świetnie sprawdzą się w dekorowaniu stołu. Moja Lenka uwielbia nakrywanie do stołu. Układanie talerzy, sztućców, serwetek, świec itd., to dla niej niesamowita radocha.

CO W PRZYPADKU MAŁYCH DZIECI?
Jeśli Wasze dzieciaczki są jeszcze za małe, aby zaangażować je w pomoc w przygotowaniu romantycznego wieczoru, możecie to zrobić zaraz po tym, jak położycie je spać. Przecież wspólne gotowanie z mężem, facetem czy chłopakiem, jest równie dużą przyjemnością. Tak na marginesie, mój mąż raczej gotuje lepiej ode mnie ;)

CZAS NA DESER…
Kiedy wszystkie dzieciaki już śpią…te starsze też, Wy jesteście po kolacji, czas na tą bardziej romantyczną część wieczoru. Przygotujcie jakąś komedię romantyczną, albo inny film idealny do przytulania. Otwórzcie butelkę wina, przygotujcie lody, truskawki w czekoladzie, bądź inne smakołyki, na jakie macie ochotę i cieszcie się wspólnym czasem.
Jeżeli lubicie tańczyć, przygotujcie wcześniej jakieś Wasze ulubione kawałki i noc należy do Was…

WIECZÓR Z PRZYJACIÓŁMI
Jeżeli Wasi przyjaciele, są w podobnej sytuacji – muszą spędzić walentynki z dziećmi, może to dobra okazja, aby świętować je w większym gronie. Wspólna kolacja ze znajomymi i pogaduchy przy lampce wina, to też fajna perspektywa. W końcu znajomi kiedyś wyjdą, dzieci zasną a Wy wtedy zostaniecie sami :)

A co robię dziś ja?
Dzieci odstawiamy do teścia i wraz z mężem, udajemy się do znajomych na przebieraną imprezę. Coś czuję, że będzie wesoło :) Za długo niestety nie pobaluję, bo jutro rano mam samolot i czeka mnie kolejna daleka delegacja, ale postaram się spędzić ten wieczór najlepiej jak potrafię.

DUŻO MIŁOŚCI WAM ŻYCZĘ! NIE TYLKO W WALENTYNKI!

5 sposobów, jak świętować Walentynki z dziećmi

fot. The Selby

Ze specjalną dedykacją, mój ulubiony, romantyczny kawałek.