Jak świętować Sylwestra z dziećmi?

Share

Świętowanie Sylwestra dziś i kiedyś wygląda w moim przypadku, zupełnie inaczej. PRZED dziećmi, główny dylemat dotyczył tego w co się ubrać, ewentualnie gdzie iść na noworoczną imprezę, PO dzieciach, świat i priorytety, lekko się zmieniły. Kiedy ma się dzieci, rozwiązania są różne, ale jakby nie patrzeć, główny problem jest taki, kto w tym czasie zajmie się maluchami. Kiedy ma się pod ręką dziadków, którzy są chętni się nimi zaopiekować – problem z głowy. Zawsze też można wynająć zaufaną opiekunkę. Co jednak, kiedy nie chce się po raz kolejny prosić kogoś o łaskę i zajęcie się dziećmi, abyście sami w tym czasie mogli pobalować?

Od 5 lat zawsze gdzieś świętujemy Sylwestra z naszymi znajomymi. Były domówki, wspólne wyjazdy (również te z dziećmi) lub wyjścia do klubów w Sopocie. W tym roku miał być wyjazd w większym gronie do domku na Kaszubach. Mieliśmy jechać z dziećmi, miał być kulig, tańce, zabawy... Miał, ale się nie udał. Kiedy wczoraj okazało się, że z wyjazdu nici, a my na dobrą sprawę nie mamy co zrobić z dziećmi, stwierdziliśmy, że czas najwyższy na wspólną imprezkę ze smrodami. Nie chcę siadać w dresie przed TV i położyć dzieciaki spać jak co dzień o godz. 20:00, dlatego dziś od samego rana, planujemy wieczorny bal :)

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak spędzić udanego Sylwestra z dziećmi.

UBIERZCIE SIĘ ŁADNIE. To, że nowy rok przywitacie w towarzystwie dzieci, nie znaczy, że macie chodzić w dresach. Dziewczynki będą zachwycone, jak będą mogły ubrać się jak księżniczki, a chłopcy np. przebrać się za cowboyów! Niech to będzie bal przebierańców!

PRZYSTOJCIE MIESZKANIE. Nadmuchajcie balony, kupcie confetti, sztuczne ognie, maseczki, kubeczki i masę innych gadżetów. Będzie to niesamowita frajda dla najmłodszych, bo w końcu nie na co dzień, mają takie atrakcje we własnym domu.

PRZYGOTUJCIE JEDZENIE. Zróbcie wspólnie z dzieciakami jakieś przekąski. Podczas wieczornej zabawy, nie może zabraknąć czegoś na ząb.

SZAMPAN DLA DZIECI. Co to za Sylwester bez szampana? Nawet dzieciaki mają ochotę wypić trochę bąbelków, i poczuć się jak dorośli :)

PRZYGOTUJCIE GRY I ZABAWY. Oprócz tańców, warto przygotować dla dzieciaków jakieś rodzinne gry. Mogą być planszowe, ale równie dobrze sprawdzą się te np. na Play Station.

NOWOROCZNE PODARUNKI. Sprawicie dzieciakom niesamowitą niespodziankę, jak w nowy rok dostaną od Was jakiś upominek. Na pewno nie zapomną tego dnia przez cały rok!

NOWOROCZNY POCAŁUNEK. Po wypaleniu sztucznych ogni i wypiciu szampana, złóżcie sobie życzenia i dajcie noworocznego buziaka.

I jak? Nie zapowiada się tak strasznie co? :) A jak do tego będziecie świętować wspólnie ze znajomymi i ich dzieciakami, to dobra zabawa murowana!
Jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone pomysły, koniecznie napiszcie. Z chęcią wprowadzę je dzisiejszego wieczoru w życie.

A tymczasem zmykam dekorować salon i szykować się na wieczorny bal.

 

DUŻO SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU WAM  ŻYCZĘ :*

Jak świętować sylwestra z dziećmi?

Jak świętować sylwestra z dziećmi?

Jak świętować sylwestra z dziećmi?

Jak świętować sylwestra z dziećmi?