DIY - dekoracja ściany

Share

Już ostatnie szlify pokoju Lenki. Uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że będzie w kolorze biało - czarnym, z dodatkami w  pastelowym różu. Lampy dotrą za kilka dni, a dziś wzięłam się za dekorowanie jednej ze ścian, nad którą chwilę musiałam poślęczeć, gdyż nie miałam na nią sensownego pomysłu. W końcu co tu wykombinować, skoro po jednej stronie tapeta w charakterystyczny wzór, a ściana naprzeciwko cała biała. Koniecznie chciałam ją czymś „złamać”. No i udało się!

Poniżej znajdziecie mały instruktarz, DIY dekoracji ściany.

Potrzebujecie:
1. Kartek papieru w wybranym przez Was kolorze (najlepiej sztywnego)
2. Ołówka
3. Nożyczek (polecam mniejsze, bo moimi było trochę ciężko)
4. Taśmy dwustronnej
5. Litery 3D (drewniana bądź ze styropianu, do kupienia np. na Allegro)
6. Ramki (moje, to te najtańsze z Ikei)
7. Ew. farby do przemalowania

W związku z tym, że moja litera „L” jest z odzysku (była kiedyś częścią zdemontowanego już napisu, w jednej z Trójmiejskich szkół budowlanych :)), musiałam ją trochę podrasować. Dziury po śrubach zakleiłam taśmą malarską (wiem, mało profesjonalne) i całość pomalowałam na czarno, zwykłą farbą akrylową w tubce. 

DIY- dekoracja ściany

Następnie wzięłam się za narysowanie kontur motyla. Picasso raczej ze mnie słaby, ale w Internecie nie znalazłam żadnego sensownego szablonu, więc musiałam polegać na własnych siłach. Jak wycięłam pierwszą sztukę, służyła mi ona jako wzór dla kolejnych. Zrobiłam 2 rodzaje motylków – duże i małe, bo efekt końcowy jest dużo ciekawszy przy różnych wielkościach.

DIY- dekoracja ściany

DIY- dekoracja ściany

Teraz pozostała kwestia zdemontowania ramek na zdjęcia – wyjęcia szybek itp. Kiedy wszystko było już przygotowane, zanim zaczęłam dekorowanie ściany, przygotował wzór na podłodze, żeby później nie było niespodzianek. Potem już tylko wycięcie małych kwadracików z taśmy dwustronnej, zamontowanie ramek i litery, przyklejenie motylków i  VOILÀ !

DIY- dekoracja ściany

DIY- dekoracja ściany

DIY- dekoracja ściany

DIY- dekoracja ściany

I jak? Podoba się?