Wyprawka do szkoły

Share

Nowy pokój Leny już się tworzy. Tapety zdarte, remanent w zabawkach zrobiony, stos rzeczy przekazanych do Cartitasu, a przed 1 września oprócz tapetowania, pozostała mi jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - wyprawka do szkolnej „zerówki”. W związku z tym, że od soboty jestem w delegacji, to zakupy postanowiłam poczynić już wczoraj :)

Na szczęście odpada mi jeszcze w tym roku zakup plecaka, bo nie wyobrażam sobie mojej chucherkowatej Leny, z wielkim tornistrem na plecach, pewnie cięższym od niej samej. Póki co swoje książki będzie trzymała w szkolnej szafce..

Zobaczcie listę naszych niezbędników do „zerówki”. Ciekawa jestem, czy jesteście już po zakupach i czy wyprawka Waszych dzieciaków wygląda podobnie :)

1. Piórnik (kredki, ołówki, nożyczki, klej)
2. Blok rysunkowy białe kartki A3
3. Blok rysunkowy białe kartki A4
4. Blok rysunkowy kolorowe kartki A3
5. Blok rysunkowy kolorowe kartki A4
6. Blok techniczny kolorowe kartki A3
7. Blok techniczny kolorowe kartki A4
8. Blok techniczny białe kartki A3
9. Blok techniczny białe kartki A4
10. Bibuła karbowana
11. Kredki pastelowe olejowe
12. Kredki świecowe
13. Papier kolorowy (czy to nie to samo, co blok rysunkowy kolorowe kartki?)
14. Farby plakatowe
15. 3 pędzle
16. 2 kleje w sztyfcie
17. 3 opakowania plasteliny
18. Mazaki
19. Kolorowanki
20. Teczka z gumką
21. Ryza papieru ksero
22. Ręczniki papierowe
23. Obuwie zmienne na jasnej podeszwie
24. Strój gimnastyczny w woreczku (granatowe spodenki i biała bluzka). Nie kumam...po co na gimnastykę kolory galowe? Jak dla mnie przesada. To już nie można dać dziecku różowych spodenek?;/
25. Dzienniczek z informacjami o dziecku
26. Książeczki do kolorowania i wycinania dla 5-latków, książka do angielskiego oraz religii.

Wyprawka do szkoły

Na szczęście z czasów, kiedy Lenka szła do przedszkola, zostały mi naklejki z jej imieniem i nazwiskiem, oraz podpisany worek - przydadzą się również teraz, gdyż część z zakupionych rzeczy, ma być podpisana.

A teraz wracam do roboty...Mąż w pracy, Inka śpi, Lenka niebawem wróci do domu z urodzin koleżanki, a ja - KOBIETA PRACUJĄCA, lecę malować drugą warstwę farby...Jutro już tylko tapetowanie, skręcanie nowych mebli i pokój będzie prawie gotowy na przywitanie roku szkolnego :) 

Wyprawka do szkoły