Kiedy podać dziecku krowie mleko?

Share

Zastanawialiście się, kiedy można zacząć podawać dziecku mleko krowie zamiast proszkowanego? Pediatrzy oraz światowe organizacje zdrowia są zgodne, że mleko krowie można podawać dziecku już po pierwszym roku życia, pod warunkiem oczywiście, że nie jest ono alergikiem. Oczywiście należy to robić stopniowo i najlepiej podawać mleko pasteryzowane 3,2% lub 2%. Część pediatrów jest jednak zdania, że do skończenia 3 roku życia, dzieci powinny spożywać mleko modyfikowane, gdyż zawiera więcej witamin i wapnia, a mniej białka, dzięki czemu nerki dziecka są mniej obciążone.

Ja osobiście, zarówno z Lenką jak i Iną, mleko w proszku podawałam do ukończenia 2 roku życia. Wcześniej oswajałam je z białkiem podając jogurty naturalne (bogate w naturalne kultury bakterii), twarożki i kefiry. Dziewczynki na szczęście nigdy nie miały alergii, a mleko wręcz uwielbiają, więc ich dzienne zapotrzebowanie na białko, zaspokajają w 300% :)

Jeżeli Wasz maluch nie lubi mleka, a nie jest na nie uczulone, można spróbować podawać je w formie kakao, mleka smakowego, jogurtu, budyniu lub kaszki manny na mleku. Ewentualne bóle brzuszka, wzdęcia lub biegunka, mogą niestety oznaczać, że Wasze dziecko nie toleruje laktozy – wtedy udajcie się koniecznie do lekarza.

A kiedy Wy zaczęliście podawać krowie mleko swoim maluchom?

Kiedy podać dziecku krowie mleko?

Komentarze  

# Ilona 2014-08-23 17:15
Ja podawałam mleko modyfikowane mojej Zosi do 3 roku życia. Nawet nie przypuszczałam, że wcześniej można dać krowie…
Odpowiedz
# Monika 2014-08-23 17:58
Moja córcia jest ciągle na piersi a ma prawie 11mies. Próbowałam dawać juz chyba wszystkie mm ale albo wymiotuje, albo ma wysypke albo puchnie jej oczko...i tak sie zastanawiałam czy nie mogę po roczku podać jej krowiego np do kaszki...
Odpowiedz
# S. 2014-08-23 18:15
hm- właśnie z bratową mówiłysmy o tym:) i się zdziwiłam, bo mówi mi ,że krowie mleko daje Synkowi od jego 4 miesiąca życia... Moja córka skończyła 2 lata 3 miesiące i wprowadziłam mleko "zwykłe".... z synkiem zapewne zrobię podobnie.
Mleko , które kupowałam dla jednego i drugiego to Bebilon.
Odpowiedz
# kk 2014-08-23 19:24
ja się zastanawiam jak długo można podawać mleko modyfikowane typu junior od 2 roku życia? Moja córka pije jeszcze codziennie rano... Słyszał ktoś o złym wpływie takiego mleka na dłuższą metę?
Odpowiedz
# Agnieszka 2014-08-23 21:12
Pierwszemu dziecku (syn) mleko krowie wprowadziłam po pierwszym roku życia i do końca drugiego pił je na przemian z modyfikowanym, a potem już samo krowie. Natomiast z córkami było tak, że nie tolerowały żadnego mleka "3" - próbowałam chyba wszystkich możliwych firm i po każdym były jakieś rewolucje. I dopiero po krowim wszystko się uspokoiło. Dawałam zawsze (zresztą ciągle tak jest) mleko 3,2%, ale tylko te, które mają wapno, bo okazuje się, że większość mleka to tylko woda i tłuszcz, dlatego warto sprawdzać etykiety.
Odpowiedz
# Matka Polka 2014-08-24 04:00
#kk- nie słyszałam o złym wpływie mleka modyfikowanego. Czytałam jednak, że dobrze jest stopniowo wprowadzać produkty białkowe już od 1 roku życia, aby organizm dziecka oswoił się z mlekiem krowim.
Odpowiedz
# kk 2014-08-31 18:46
moja córka pije mleko krowie także, je z płatkami itp. ale modyfikowane, także zwłaszcza rano przed pójściem do przedszkola, po obudzeniu się.
Odpowiedz
# Karolina 2015-10-29 09:15
Odżywianie dziecka wymaga stopniowego wprowadzania danych rodzajów pokarmów. Zapraszam do zapoznania się z najlepszą dietą dla maluszka http://www.mojealergie.pl/kiedy-wprowadzic-do-diety-dziecka-produkty-mleczne/
Odpowiedz
# Paulina 2017-04-24 13:10
Czy mogę spróbować podawać dziecku mleko 3,2%po 4miesiacu?
Czy może to być zbyt duże ryzyko na boleści i inne rewolucje.
Odpowiedz
# Sylwia 2017-06-01 07:53
A jak myślisz ? Trzeba być nienormalnym, żeby dawać 4 miesiecznemu dziecku mleko krowie .
Odpowiedz
# Beti 2017-10-13 10:45
A ty czym byłaś karmiona 20-30 lat temu? Mlekiem modyfikowanym?? Jak nie pamiętasz to zapytaj mamy....
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest mleko matki ale bywa tak że niemożliwe jest kp i trzeba szukać innego wyjścia
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież