12 propozycji prezentów na Pierwszą Komunię Św.

Share

Pierwsza Komunia to bardzo ważne święto dla każdego dziecka. Oczywiście względy duchowe  i religijne powinny tu być najważniejsze, ale bądźmy szczerzy, dzieciaki przebierają nóżkami na samą myśl nie dlatego, że nie mogą doczekać się pierwszej komunii, ale głównie dlatego, że to wydarzenie to góra prezentów. Nie jestem zwolenniczką kupowania drogich elektronicznych zabawek, czy nie daj Boże quadów, lub innych tego typu badziewi, ale musze przyznać, że kupienie czegoś fajnego, to nie lada wyzwanie. Oczywiście najłatwiej dać gotówkę, i sama też tak czasami robię, ale co kupić, kiedy nie chcemy dać pieniędzy? I ile przeznaczyć na prezent komunijny?

Nie ma oczywiście jednej odpowiedzi. Ile wydamy, to zależy na ile nas stać, ale też kim jest dla Ciebie dziecko, które bierze komunię. Jeżeli jesteś matką, lub ojcem chrzestnym, budżet powinien być trochę wyższy, ale cały czas w granicach rozsądku. Najrozsądniej jest podpytać rodziców, co ich pociecha chciałaby dostać. Na pewno mają nieoficjalną listę prezentów, która marzy się ich dziecku, więc na bank coś podpowiedzą. Mogą też oczywiście powiedzieć, ze syn czy córka zbiera na coś większego i dlatego woli gotówkę. Jestem jednak zdania, że nie ma przymusu, i każdy powinien sprezentować coś, na co go stać i co jest zgodne z jego zasadami. Pamiętajmy tylko, aby nie kupować byle czego, bo moje dzieciaki takich prezentów "od serca" mają całą masę, i tylko kurzą się gdzieś po kątach.

Poniżej przedstawiam Wam propozycje na prezent komunijny, w kilku progach cenowych:

 

Prezenty na Pierwszą Komunię Św.

Prezenty na Pierwszą Komunię Św.

Prezenty na Pierwszą Komunię Św.

Prezenty na Pierwszą Komunię Św.

Koperta z gotówką. Chyba jeden z popularniejszych prezentów w dzisiejszych czasach. zastanawiacie się, ile "wypada" włożyć? Po zasięgnięciu opinii kilku koleżanek, stawki wyglądają mniej więcej tak: 300 - 500 zł dla przeciętnego gościa, 500 - 1000 zł rodzice chrzestni, ew. bliższa rodzina.

Prezenty na Pierwszą Komunię Św.

Oczywiście każdą z tych propozycji możecie kupić w tańszej, jak i w droższej opcji. Wszystko zależy od tego, ile chcecie i możecie wydać. Ja absolutnie przystaję przy tym, że należy robić takie prezenty, na jakie nas stać.