MUST HAVE matki polki

Share

Każdy z nas ma w domu kilka rzeczy, które są dla niego niezbędne. W zależności od sytuacji, jedna jest bardziej przydatna, inna mniej.
Przedstawiam Wam mój subiektywny ranking MUST HAVE - i tym razem nie chodzi mi bynajmniej o podkład, szminkę, czy parę szpilek :)

Czajnik z regulacją temperatury
Nie wyobrażam sobie życia bez niego :) Od 4 lat wiernie mi służy. Mleko 40°, kaszka 60°, moja zielona herbata 80°, a kawa dla męża 100°. Nie martwię się, czy mleko jest za gorące czy za zimne, ustawiam temperaturę, chwila moment i gotowe. POLECAM!
Mam Philipsa, który wygląda estetycznie i jest bardzo łatwy w obsłudze, ale wadą jest awaryjność tego modelu i cena. Na rynku można znaleźć np. Zelmera za połowę ceny, ale w trochę brzydszym designie ;]
Mój model to PHILIPS HD4686:

Must have matki polki czajnik

Frida
Znana chyba wszystkim mamom. Jak dla mnie najlepszy aspirator do nosa dla dzieci. Testowałam różne: gruszka - kompletna porażka, elektryczny aspirator - niby ok, ale efekty nie do końca zadowalające, no i aspirator do odkurzacza - efekt super, ale mało praktyczny. W tej konkurencji bezapelacyjnie wygrywa Frida - jak dla mnie najlepiej zainwestowane 24 zł.

Must have matki polki frida

Inhalator
Od czasu gdy Lena poszła do przedszkola, łapie wszystkie możliwe paskudztwa. Na szczęście są to głównie infekcje i przeziębienia, ale Ina zaraża się już poważniej: zapalenie oskrzeli itp. historie. Wtedy niezbędny jest inhalator, plus odpowiednie krople.
Mój model to Microlife Neb100:

Must have matki polki inhalator microlife

Lub bardziej fantazyjny Care life:

Must have matki polki inhalator krowa

Nawilżacz
Kolejny niezbędnik przy przeziębieniu. Ułatwia oddychanie podczas snu.
Mój model to Tech-Med TM2005:

Must have matki polki nawilżacz tech-med

Bardziej fantazyjny Talassio Kaczka:

Must have matki polki nawilżacz talassio

Termometr na podczerwień
Kolejne ustrojstwo, przydatne przy chorobie. Jest o tyle wygodny, że nie musisz go wkładać dziecku do ucha, buzi czy dupska, żeby zrobić odczyt temperatury. Przykładasz termometr do ciała i gotowe, a dziecko w tym czasie spokojnie śpi.
Mój model to Terraillon Petit Multithermo 30:

Must have matki polki termometr petit

Blender
Większość z nas i tak go ma, bo stosujemy go podczas codziennego użytkowania w kuchni. Niemniej jednak specjalnie o nim piszę, gdyż jako matka używam go non stop i uważam za absolutny must have. Nie wyjmuję dużego robota kuchennego za każdym razem, gdy chcę zmiksować zupkę, owoce lub inne jedzenie dla Iny. Chwytam blender i po kilku sekundach papu gotowe. Nie mam jakiegoś super wypasionego modelu. Szczerze mówiąc, mój blender wykorzystałam za punkty Payback, ale muszę przyznać, że od 2 lat sprawuje się bez zarzutów.
Mój model to BOSCH MSM6250:

Must have matki polki blender

Kuchenka mikrofalowa
To urządzenie również większość z nas ma. Podgrzewanie obiadków jest znacząco wygodniejsze w mikrofali, aniżeli w garnku, wrzątku czy innym przenośnym urządzeniu. Wcześniej nie posiadałam mikrofalówki, ale przy okazji przeprowadzki, postanowiłam nabyć. Co prawda szkoda mi było miejsca w kuchni na kolejny wielkogabarytowy sprzęt, więc postanowiłam zainwestować w piekarnik z funkcją mikrofalówki - muszę przyznać, że to była jedna z lepszych decyzji podczas remontu. Nie dość, że nie zabiera dodatkowego miejsca, to jest łatwy w obsłudze i z czystym sumieniem mogę go polecić.
Mój model to SAMSUNG FQ 115T001:

Must have matki polki piekarnik