32 rzeczy, które musicie zabrać na wakacje z dzieckiem

Share

Wakacje z dziećmi nie zawsze muszą być wyzwaniem. Od kiedy urodziła się moja starsza córka, co roku gdzieś wyjeżdżamy. Czy to w Polsce, czy za granicą, warto jest mieć absolutny niezbędnik małego podróżnika, aby żadna sytuacja nas nie zaskoczyła.

Za każdym razem łapię się na tym, że mam kompletnie zawalone walizki, stosy ubrań i miliony innych rzeczy. Dopiero jak zrobię rzetelną selekcję, dochodzę do wniosku, że połowa z nich, śmiało może zostać w domu, a kilka innych, powinnam dorzucić do walizek.

Co zatem zabrać na wakacje z dziećmi?

Ważne dokumenty

1.       W przypadku wakacji za granicą, konieczny jest paszport. Pamiętajcie, że bez względu na wiek dziecka, musi ono go posiadać. Wyrobienie paszportu, to w zależności od okresu, ok 2 – 4 tygodni.
2.       Oprócz dokumentu tożsamości naszego malucha, z pewnością przyda się książeczka zdrowia lub inna dokumentacja medyczna, jeżeli nasza pociecha, ma jakieś problemy zdrowotne.

Mała apteczka

3.       Zawsze mam ją ze sobą. Póki co, tylko raz mi się zdarzyło, że Lenka rozchorowała się podczas wyjazdu, ale niezbędnik z podstawowymi lekami, jest absolutnie wskazany (leki przeciwgorączkowe, maści na ukąszenia, maści na oparzenia, środki przeciw komarom i kleszczom i co najważniejsze, plastry i jeszcze raz plastry opatrunkowe).
4.       Warto przed wyjazdem zorientować się, czy i gdzie jest najbliższy lekarz rodzinny lub pediatra.

Coś na słońce

5.       Filtry to absolutna konieczność. Warto mieć kilka. Ja zabieram zawsze 50 i 30.
6.       Nakrycia głowy (czapki, chusty itd.).
7.       Okulary słoneczne, ale tylko takie, które faktycznie posiadają filtr UV. W przeciwnym wypadku, możecie narobić więcej szkody niż pożytku.
8.       Namiot plażowy. Przydatny zwłaszcza przy małych dzieciach. Moja Lenka całe dnie w nim spędzała, podczas swoich pierwszych wakacji w Chorwacji.

Ubrania

9.       W zależności od tego, gdzie jedziecie, trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. Jeżeli są to ciepłe kraje, to z doświadczenia wiem, że moje dzieciaki całymi dniami biegają w strojach kąpielowych, a tylko na posiłki i wycieczki, ubieram im coś przewiewnego. W takim wypadku, nie ma co pakować stosów ubrań.
Jeżeli jednak wybieracie się na wakacje w kraju, to warto mieć alternatywę na każdą pogodę. Niestety taki mamy klimat i jak to mówią, raz słońce, raz deszcz. Oczywiście życzę Wam i sobie również, aby to lato, było wyjątkowo udane :)

Obuwie

10.   Wygodne buty, klapki, crocsy, to raczej nic odkrywczego. Jednak jeżeli wybieracie się za granicę, gdzie plaże nie są piaszczyste, a kamieniste, warto zaopatrzyć malucha w specjalne obuwie do wody, aby nie poraniło sobie stóp.

Wyżywienie

11.   Prowiant na drogę to konieczność. Z doświadczenia patrząc, bez tego ani rusz. Koniecznie zaopatrzcie się zatem w zapas ulubionych przekąsek dla swoich dzieciaków, aby nie zaskoczyły Was mówiąc „ Mamo, jestem głodna!”
12.   W przypadku maluszków, warto mieć ze sobą zapas mleka w proszku, kaszek, obiadków w słoiczku itd. Oczywiście spędzając urlop w Polsce, wszystko możecie kupić już na miejscu, ale jeżeli wybieracie się za granicę, lepiej mieć własne zapasy.
13.   Butelki, kubeczki itd.
14.   Dodatkowo polecam czajnik elektryczny. Oczywiście jeżeli macie pewność, ze hotel nie ma go w swojej ofercie.

Środki higieniczne

15.   W przypadku maluszków, weźcie ze sobą zapas pieluch jednorazowych i wilgotnych chusteczek.
16.   Pieluchy do pływania.
17.   Płyny do kąpieli, kremy itd.

Zabawki

18.   Ulubiony pluszak, przytulanka.
19.   Zabawki na plażę (wiaderka, łopatki, piłka dmuchana itd.) No chyba, że kupicie na miejscu.
20.   U mnie rewelacyjnie sprawdzał się zawsze mały basenik. Kiedy Lenka miała 9 miesięcy i byliśmy w Chorwacji, wlewaliśmy jej słodką wodę do baseniku, stawialiśmy go pod namiotem plażowym, i dziecka nie było :)
21.   Jeżeli Wasze maluchy nie potrafią jeszcze pływać, zdecydowanie przydadzą się rękawki czy dmuchane koło.
22.   Maska do nurkowania! Absolutny hit moich ubiegłorocznych wakacji!
23.   Materac dmuchany. Od kiedy dziewczyny podrosły, jest to ich ulubiony gadżet na basenie czy plaży. Nie zabieramy go zazwyczaj ze sobą, tylko kupujemy jakiś na miejscu.
24.   Ulubione zabawki.
25.   Książki.
26.   Kolorowanki, kredki.
27.   Tablet. Jedni pochwalą, inni nie. Ale na podróż, czy na deszczowe dni, dla mnie jest to idealny wynalazek. Nie zapomnijcie nagrać ulubionych bajek i gier Waszych dzieciaków!

Inne

28.   Wózek. Ja zazwyczaj brałam małą „parasolkę”
29.   Nocnik
30.   Ręczniki plażowe, koce, maty itd.
31.   O ile macie taką możliwość, rolki, hulajnogi, rowery, czyli wszystko to, co przyda się podczas aktywnego spędzania czasu.
32.   Łóżeczko turystyczne, o ile hotel nie będzie go miał w swojej ofercie.

 

Nie pozostaje mi już teraz nic innego, jak życzyć Wam i sobie, udanych, rodzinnych i wyjątkowo słonecznych wakacji :)

32 rzeczy, które musicie zabrać na wakacje z dzieckiem