Wróżka Magda prawdę Ci powie

Share

31 stycznia rozpoczął się Chiński Nowy Rok. Jest to święto ruchome, uzależnione od nowiu księżyca. Jednego roku świętowanie rozpoczyna się w styczniu, innego dopiero w lutym. Ten rok stoi pod znakiem drewnianego konia. Przyniesie wiele zmian, nieoczekiwanych zwrotów, namiętnych romansów, dalekich podróży i pełnych portfeli :) Chiński Nowy Rok jest dla mnie świętem, które uzależnia mój kalendarz pracy w firmie. Wierzę, że jest w nim nieco prawdy i zawsze z ciekawością śledzę, co przyniesie i jakie przepowiednie mu towarzyszą.

Rok drewnianego konia zapowiada się wyjątkowo dobrze. W kwestii finansów będzie to czas nowych wyzwań, realizacji zawodowych, awansów i podwyżek. Na naszych kontach przybędzie pieniędzy, ale tylko pod warunkiem, że podejmiemy ryzyko i zdobędziemy się na odważne decyzje. Dla gospodarki będzie to również wyjątkowo optymistyczny czas. Wiele firm rozwinie swoje skrzydła i podobno będzie można zacząć mówić o końcu kryzysu. Koń ewidentnie sprzyja ludziom przedsiębiorczym. Extra, cóż zatem mogę chcieć więcej. Ten punkt jest ewidentnie o mnie :D

Jeżeli chodzi o miłość, w tym roku możecie spodziewać się namiętnych romansów i niecodziennych uniesień, co niestety może doprowadzić do wielu kłopotów. Pamiętajmy, że koń kieruje się emocjami (Karol, tą część horoskopu pomiń :P).

Nadchodzący rok przebudzi nas z letargu. Będzie to wyjątkowo dobry okres na realizację swoich marzeń, zwłaszcza tych związanych z dalekimi podróżami do egzotycznych krajów oraz nowymi wyzwaniami sportowymi. Koń jako zwierzę wyzwolone i lubiące przestrzeń, patronuje wszelkim możliwym wyprawom. Ciekawa jestem, gdzie w takim razie wyjadę - czyżby do Chin...:) A może zacznę biegać lub chodzić na siłownię? :D

Wg. astrologii Dalekiego Wschodu, w roku konia powinno towarzyszyć nam zdrowie. Dla mnie osobiście chyba rzecz najważniejsza, bo dość już mam wiecznego chorowania moich dzieci i szpitalnych łóżek ;/

W polityce zwroty, zawirowania, a nasze wyborcze decyzje podejmiemy pod wpływem chwili i emocji. To akurat mam w głębokim poważaniu.

Aaaa! Zapomniałabym jeszcze o specjalnej wróżbie dla mojego męża. Karolu, ten rok ma sprzyjać inwestycjom na giełdzie. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku się to sprawdzi :)

Rok konia przyniesie zatem nowy powiew. Wolność, siła i entuzjazm to główne cechy konia. Musimy jednak pamiętać, żeby zapanować nad jego niepokornością i samolubnością, a kiedy nam się to uda, czekają nas same sukcesy :)

Chiński Nowy Rok 2014