Brzydkie kaczątko

Share

Nie będę kłamać, często zdarza mi się słyszeć, że mam ładne dzieci. W sumie zgadzam się z tym faktem. Pewnie większość matek uważa, że ich dziecko jest najpiękniejsze na świecie…ja bynajmniej do tej większości nie należę, bo mimo iż wiem że moje dwa smrody natura obdarzyła całkiem sowicie, to jestem też pewna, że inne brzdące mogła obdarzyć jeszcze bardziej i z pewnością znajdzie się duże grono dzieciaczków, które są ładniejsze czy bardziej oryginalne od moich.

Abstrahując od całego tego wywodu dotyczącego faktu, że dla matek ich dzieci są najładniejsze, przyszła mi do głowy ostatnio jedna myśl.
Jak widać na załączonym obrazku, moje córcie są niczym ogień i woda. Każda inna i pod względem wyglądu, ale też pod względem charakteru. Lenka jest drobniutką blondynką, o dużych zielonych oczach i anielskim charakterze, Inka to żywioł w pełnym tego słowa znaczeniu,  z bujną, kręconą czupryną i diabelskim spojrzeniem. Każda jest inna, choć wielu pewnie powie, że są do siebie podobne (pewnie tak też jest). Dla mnie obie są tak samo ładne i w życiu bym nie wpadła na pomysł, żeby porównywać ich wygląd i mówić o którejś, że jest ładniejsza…Może mi nie, ale niestety inni mają takie zapędy. Szlag mnie trafia, jak słyszę od kogoś, że Lenka jest ładna, ale Inka to po prostu cud malina i ona to już w ogóle jest najpiękniejsza na świecie. Komentują wtedy w obecności moich dzieci, że któraś jest ładniejsza, od dziecka przyzwyczajając je do wyścigu kto jest najchudszy, najładniejszy, najlepiej ubrany, ma najdłuższe włosy czy najprostsze zęby. W życiu bym nie wpadła na to, żeby coś takiego powiedzieć innej matce, a już tym bardziej w obecności dzieci. Co z tego, że dzieci są małe i jak wielu uważa, mało rozumieją. Gówno prawda! Dzieci rozumieją i zapamiętują dużo więcej, niż nam wszystkim się wydaje. Po co zatem narażać je w przyszłości na podatność na kompleksy i co gorsza, przyzwyczajać do rywalizacji i zazdrości wobec rodzeństwa?

Tak więc podsumowując moje wypociny, mimo iż nie należę do słodko-pierdzących matek, które rozczulają się nad zjawiskową urodą swoich pociech, jeżeli następnym razem ktoś znów mi powie, że Lena jest ładna, ale Ina dużo ładniejsza, to zrobię taką awanturę, że pójdzie komuś w pięty.

Musze przyznać, że przelanie tych emocji na papier mocno mi ulżyło i może aż tak wielkiej awantury nie zrobię, ale na pewno przemówię komuś do rozumu ;)

Brzydkie kaczątko

Brzydkie kaczątko

Brzydkie kaczątko

Komentarze  

# Karolina 2014-11-04 17:17
Obie są śliczne i nie ma dyskusji w ogóle że któraś ładniejsza !!!
Odpowiedz
# MatkaKiedyśDziecko 2014-11-04 17:55
Pamiętają pamiętają, ja kiedyś jakoś dziecko usłyszałam cyt.: "ale bracia to Ci urodę zabrali". Do dzisiaj to pamiętam....
Odpowiedz
# Mama Lenki 2014-11-04 18:13
Moja Lenka wygląda jak Twoja tylko kasztanowe włosy ma,
ale obie Lenki i Inka są cudne, bo nie ma dzieci mniej i bardziej ładnych :)
Odpowiedz
# Matka jest tylko 1 2014-11-04 20:18
Zgadzam się, że takie nieprzemyślane, głupie komentarze potrafią wbić sie jak gwóźdź w świadomość małego człowieka a potem tkwić tam przez całe życie i być źródłem irrajonalnych kompleksów...ta kże też jak mi ktoś zacznie moją Wandzie i Stasia w jakieś zawody wpuszczać to będę lać i/lub gryźć.
Ja do dziś mam kompleks niskie czoło, małe oczy..bo takie epitety usłysząłam w dzieciństwie
Odpowiedz
# Ania 2014-11-04 21:01
Do dziś pamiętam jak jedna z ciotek mówiła podobnie o mnie i mojej kuzynce. Ja byłam ta trochę "jakaś taka mniej ładna". Chyba nie muszę mówić jak przykro mi było jako dziecku... Kuzynce niczego nie zazdrościłam i nie zazdroszczę, ale ciotki nie znoszę z tego powodu do dziś

Świetny post!
Odpowiedz
# Matka Polka 2014-11-05 07:54
Dziękuję dziewczyny :*
jak widać po Waszych komentarzach, gro z Was pamięta niestety podobne sytuacje ze swojego dzieciństwa, mimo iż minęło od tego czasu tyle lat...Mam nadzieję, że moje dziewczyny tego unikną :)
pozdrawiam ciepło
Odpowiedz
# OliVKA 2014-11-06 00:02
Śliczne, dwa żywioły, oba wyjątkowe, oba piękne!
Odpowiedz
# Matka Polka 2014-11-06 05:04
#OliVKA- dziękuję :*
Odpowiedz
# Agnieszka 2014-11-07 08:48
Śliczne dwa serduszka!!!!!
Odpowiedz
# Gibonikowa mama 2014-11-09 21:37
Obie dziewczynki są śliczne i tyle :-).
Odpowiedz
# Rota 2014-12-11 12:25
Zagadzam się! obie dziewczynki są niesamowite! Ja własciwie nie umiem ocenić która jest ładniejsza. Obie chcę zaprosić na stronke mojej córy.

http://bajkotwory.pl/ - dziewczynki mogą tutaj tworzyć własne bajki, to magiczna stronka. Akurat zblizają się święta i mozna zrobic im naprawde fajny prezent :)

Blog- superekstra. Bede wracać na pewno do czytania. Nie widzłam, że mamy w Polsce takie fajne, na luzie matczyne blogi!

Przepraszam za spamik, ale córa prosiła zeby Pani to pokazać :) Pozdrawian
Odpowiedz
# Sara 2015-01-26 13:36
Oby dwie piękne:)

Wszystkie dzieci zapraszam na stronkę z kolorowankami i cała masa innych rzeczy:)
www.pokolorujswiat.com
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież